نشانگر کتاب نمدی

در تاریخ 26 اردیبهشت ماه 1393 نشر در سایت مادربانو

نویسنده: معصومه کریمی گامیشان

قبلا دو سه تا روش برای درست کردن نشانگر کتاب (Bookmark) یاد داده بودیم، همه ی اون روش ها یک طرف این روشی که می خوایم یاد بدیم یک طرف!! کار کردن با نمد یه جور خاصیه، من که به شدت الان تحت تاثیر نمد های رنگی رنگیم هستم! (اغراق نمی کنم، واقعا انرژی مثبت دهنده است!) خُب مقدمه بسته، بریم سراغ کار:

اول از همه دو تا مستطیل (اینکه یک رنگ باشند و یا از دورنگ متفاوت کاملا سلیقه ایه) به ابعاد ۱۷ سانتی متر در ۶ سانتی متر تهیه کنید.

یکی از این مستطیل ها (در اینجا اون زرد رنگه!) روی کار هستش. یک شکل (مثلا در اینجا قلب) از توی کار دربیارید. قلب رو دور نندازید چون باهاش کار داریم.

یک تکه نمد به رنگ دیگه ای مثلا سرخابی پشت فضای خالی قلبی شکل قرار بدید و با نخ کوک بزنید تا زیر مستطیل فیکس شه.

یک قلب کوچولو به همون رنگی که زیر مستطیل قرار دادید، در گوشه ی پایین مستطیل زرد بدوزید.

با نخی به رنگ قلب ها، یک زنجیره ی ۹-۸ سانتی متری ببافید. می تونید از روبان باریک هم استفاده کنید.

یک سر زنجیره رو به قسمت بالای مستطیل زرد بدوزید. البته یه طوری بدوزید که دوخت و دوزتون معلوم نشه.

اون قلب زردی که در ابتدای کار از مستطیل بُریدید رو که یادتون هست؟ الان بهش نیاز داریم! سر دیگه ی زنجیره رو به قلب زرد بدوزید. باز هم طوری بدوزید که دوختنتون معلوم نشه!

مستطیل زرد رو مثل تصویر زیر، روی مستطیل سبز قرار بدید و با سنجاق ته گرد فیکس کنید. با دوختِ دندون موشی دور کار رو بدوزید تا دو مستطیل به هم وصل شند.

از نمد سبز رنگ یک قلب که کمی بزرگتر از قلب زرد هست ببُرید. قلب زرد رو روی قلب سبز قرار بدید و بدوزید.

نشانگر کتاب آماده است. این فقط یک نمونه بود. می تونید از این روش ایده بگیرید و نشانگر های کتاب مختلفی رو به طرح های جورواجور و مطابق سلیقه تون تهیه کنید. می تونید از این نشانگر های کتاب به عزیزانتون هدیه بدید، هدیه ای زیبا و دست ساز خودتون که ارزشش رو دو چندان می کنه.

این هم چند نمونه ی دیگه ی نشانگر کتابِ نمدی:

/ 0 نظر / 108 بازدید