آموزش تهیه پاکت هدیه

در تاریخ 13 شهریور 1392 نشر در سایت مادر بانو

نویسنده: معصومه کریمی گامیشان

به جای خریدنِ پاکت های هدیه که شاید رنگ و مدلشون مطابق سلیقه تون نباشند، به سادگی می تونید یک پاکت هدیه با طرحِ دلخواه خودتون تهیه کنید. کاغذ رنگی و یا کاغذ کادو، خط کش، قیچی و چسب وسایل مورد نیازمونه. حالا بریم سراغ روش کار:

بر روی کاغذ رنگی و یا کاغذ کادو یک مستطیل به ابعاد ۲۱ سانتی متر در ۲۳ سانتی متر بکشید و ببُرید. طبق تصویر، طول مستطیل رو به ۳ قسمت با عرض های ۵، ۹ و ۹ سانتی متر تقسیم و تا بزنید. درواقع قسمت ۵ سانتی متری درِ پاکت رو تشکیل می ده.

با کاغذ ی به رنگ دیگه یک مستطیل با ابعاد ۱۸ سانتی متر در ۳ سانتی متر تهیه کنید. از وسط عرض این مستطیل یک خط تا ایجاد کنید.

می تونید دورمستطیل رو شکل بدید

و از وسط نصف کنید. الان دو تا مستطیل با ابعاد ۹ سانتی متر در ۳ سانتی متر داریم که باید در در دو طرف جیبِ پاکت بچسبونید. این طوری:

با همان کاغذ ی که برای حاشیه استفاده کردید، یک مستطیل دیگه با ابعاد ۲۱ سانتی متر در ۴ سانتی متر تهیه کنید. از وسط عرض این مستطیل یک خط تا ایجاد کنید و دورش رو با قیچی شکل بدید و مطابق تصویر در قسمت طولِ درِ پاکت بچسبونید.

و این جوری تزئینش کنید:

یک کاغذ سفید با ابعاد ۹ سانتی متر در ۶ سانتی متر تهیه کنید

و دورش رو مطابق تصویر با کاغذ رنگی تزئین و پشت پاکت بچسبونید. درواقع این قسمت جاییه که می تونید برای هدیه گیرنده یادداشت بنویسید.

من حاشیه های پاکت رو مثل تصویر های زیر تزئین کردم. در ضمن از چسبوندن برچسب های بامزه غافل نشید!

پاکت هدیه آماده است. روی پاکت:

پشت پاکت:

/ 0 نظر / 151 بازدید