کیف خیاطی پرتابل

در تاریخ 30 خرداد 1393 نشر در سایت مادربانو

نویسنده: معصومه کریمی گامیشان

تا حالا شده توی سفر، دگمه لباستون کنده شده باشه یا جایی از لباستون شکافته شده باشه و نیاز به نخ و سوزن و قیچی و سنجاق قفلی و … داشته باشید؟! شرایط وقتی بدتر می شه که این وسایل همراهتون نباشه و بدتر تر وقتیه که از جایی هم نتونید تهیه ش کنید!! در این مطلب تصمیم داریم یک کیف کوچیک خیاطی مخصوص سفر رو آموزش بدیم. من در این جا باز هم از پارچه های نمدی استفاده کردم! خُب، راحته دیگه!! :دی شما می تونید از هر پارچه ای که در دسترستونه استفاده کنید.

در ابتدا پارچه ای رو به اشکال زیر ببُرید. البته من از دو رنگ پارچه استفاده کردم.

مستطیل بزرگ قرمز رنگ رو از وسط تا کنید و مطابق تصویر زیر یک دگمه رو بر روی سمتی که قسمت زائده شکل رو نداره، بدوزید.

مطابق تصویر دو قسمت نارنجی رنگ رو بر روی مستطیل بزرگ قرمز رنگ بدوزید. من تنبلی کردم و از چسب حرارتی برای سوار کردن تکه ها بر روی هم استفاده کردم.

در مرحله ی بعد تکه پارچه های کوچک تر رو مطابق تصویر زیر بر روی کار سوار کنید. فقط دو قسمت مشخص شد رو ندوزید. قسمت مثلثی شکل محل قرار گرفتن قیچی، قسمت مستطیل شکل بالایی محل قرار دادن نخ ها، و قسمت مستطیل شکل پایینی محل قرار دادن سنجاق قفلی و سوزن هست. شما می تونید به سلیقه ی خودتون جای این قسمت ها رو عوض کنید و یا قسمت های بیشتری رو بر روی کار ایجاد کنید.

برای درست کردن جای نخ ها، یک تکه مقوا رو به شکل مستطیل ببُرید. دو طول مستطیل رو به شکل دندانه ای یا هلالی ببُرید. هر شیار محل قرار گرفتن یک رنگ نخ هست.

کیف خیاطی آماده است، فقط کافیه وسایل رو در کیف قرار بدید.


/ 2 نظر / 122 بازدید
لاله عباسی

سلام معصمه جون خیلی خوشحال میشم با سایتتان چه در زمینه خیاطی و چه کاردستی همکاری کنم شما مطلب وبلاگهای منو دیدید/؟ لطفا بگید چطور میشه همکاری کرد

دریا

با افتخار لینگتون کردم